Maraton Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti (Demonte Montajsız)

Ürün Kodu : 15947
Barkod : Marka : Jsumo
1.958,71 TL + KDV
Paylaş:
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat Koşulları
 • Tavsiye Et
 • Maraton Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti (Demonte Montajsız)


  Hızlı çizgi izleyen robot yapımında dikkat edilmesi gereken bir çok farklı husus bulunmaktadır. Eğer hızlı çizgi izleyen robot yarışmasına katılacaksanız, katılacağınız yarışmanın kurallarına göre robotunuzu tasarlamalısınız. Genellikle parkurdaki başlangıç kapısını algılamanız için kapı algılayıcı sensör kullanmanız gerekmektedir. JS40F Kızılötesi Cisim Sensörü veya MZ80 Kızılötesi Cisim Sensörünü robotunuzda kullanabilirsiniz. Diğer genel kurallar ise robotun ölçüleri, start süreleri vs.dir. Bu kuralları katılacağınız robot yarışmasının yarışma kuralları bölümünden öğrenebilirsiniz.

  Maraton Hızlı Çizgi İzleyen Robot kitimizin mekanik seti Japon stili hızlı çizgi izleyen robotlardan esinlenerek tasarlanmıştır. Tüm malzemeleri Robotus tarafından tasarlanmış hızlı çizgi izleyen robot kitidir.  MEB robot yarışması 2023 resmi kurallarına uygundur (12cm x 16cm x 5cm Sınırlaması içindedir)

  Maraton Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kitinin Diğer Çizgi İzleyen Robotlardan Farkları Nelerdir?

  Maraton Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kitinin tasarımında Japon stili hızlı çizgi izleyen robotlardan esinlenilmiştir. 4 Motor yerleştirebileceğiniz dayanımı yüksek ve hafif bir gövdeye sahiptir. Ayrıca hızlı çizgi izleyen robot kodu PID kontrollü olarak yazılmıştır. Bu sayede robotun çizgiden sapma oranını hesaplayarak çizgi takibini kusursuz bir şekilde yapar. Ayrıca arduino yazılımı açık kaynak gönderilmekte olup kod geliştirmesi yapabilirsiniz.
  Üzerinde çizgi izleyen robotlar için özel olarak üretilmiş PROFAST sersi Yüksek Hızlı DC Motorlar bulunmaktadır. Motor gücünü çizgi izleyen parkuruna maksimum seviyede iletmek içinse Elektron Silikon Tekerlek serisi kullanılmaktadır. Elektron Silikon Tekerlek modeli Dünya genelinde 100'lerce robot ekibi tarafından kabul görmüş popüler bir tekerlek modelidir.
  8li Çizgi sensörü ve Wing Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kontrol Kartı robot üzerinde kullanılan diğer elektronik bileşenlerdir. 
  Gücünü 11.1V değerindeki Lityum Polimer pilden almaktadır. LiPo piller şarj edilebilir yüksek akım verebilen özel bir pil türüdür. Uygun saklama koşullarında uzun yıllar kullanım sağlayabilirsiniz.
  Hız kontrolü yapabilen gelişmiş bir yazılıma sahip olan Maraton Hızlı Çizgi İzleyen Robot kitine yönelik ekibimizden ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

  Maraton Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kitinin Özellikleri Nelerdir?

  • 2 motorlu yüksek ivme (çekiş) sağlayan dengeli tasarım.
  • Motorlar JSumo Marka kapalı redüktörlü yüksek hızlı 4000 Rpm modelidir.
  • 3 hücreli tam şarjda 12,6 Volt ve yüksek akım verebilen (anlık 12 Amper, Devamlı 5 Amper) LiPo Batarya
  • 8 çizgi sensörüne sahip QTR-8RC çizgi sensörü
  • Zemine en iyi tutunmayı sağlayan özel formüllü 39mm çaplı silikon tekerlekler ( Tekerlekler motorlar ile tam uyumludur)
  • Start duvarını algılamaya yarayan 50cm menzile kadar ayarlanabilen MZ80 sensörü ile gelmektedir.
  • Kolay bağlantı ve geliştirme yapabileceğiniz Wing Arduino Nano kartı (Kart üzerinde motor sürücü, voltaj regülatörü, Arduino Nano hazır olarak gelmektedir)
   

  Maraton Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?


  Arduino ile Hızlı Çizgi İzleyen Robot Nasıl Yapılır? 

   
  Programlama ve geliştirme konusunda teknik desteğimiz bulunmaktadır. Yüzlerce referansımızla yanınızdayız. Kit hakkında sorularınız için 0212 221 17 19 no'lu telefonumuzu arayabilirsiniz.
   
  ÖNEMLİ NOT: 
  Kit alımlarınızda robotun yazılım programı gönderilmişse geri iadelerde program ücreti iadenizden kesilecektir. Teslimat ücreti tarafınızdan karşılanacaktır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.