Blog

Roboshield ile DC Motor Kullanımı - Engelden Kaçan Robot Nasıl Yapılır?

23 Eylül 2020

Roboshield Kartı ile ilgili neler yapılabilir, teknik özellikleri nelerdir gibi soruların cevaplarını bir önceki yazımızda vermiştik. Bu yazımızda temel Roboshield uygulamalarına devam ederek dc motor nasıl sürülür bundan bahsedeceğiz. Roboshield Arduino Robot Shield Kartı üzerinde L293D çift motor sürücü entegresi bulunmaktadır. Bu entegre sayesinde 1 ampere kadar olan dc motorları kolaylıkla sürebilmekteyiz. 

Arduino ile Pan Tilt Ünitesi Kontrolü

09 Eylül 2020

Bu yazımızda Arduino ile ivme kontrollü pan tilt uygulamasının yapımını anlatacağız. Bu projeden sonra, hareketli uygulamalar geliştirmek sizin için basit hale gelecek. Arduino projelerinde sıklıkla kullanılan pan tilt üniteleri özellikle radar uygulamalarında, hareketli kamera uygulamalarında, güvenlik uygulamalarında tercih edilmektedir. Bu proje için ihtiyacımız olan ürünler ise Arduino uno kartı , Robopan Pan Tilt Seti', MPU6050 İvme Sensörü, Orta Boy Breadboard, Jumper Kablo Seti'dir. Eksik olduğunu düşündüğünüz ürün varsa ürün isimlerine tıklayarak ürüne gideblir ve ürünü satın alabilirsiniz.

ESPRESSO LITE V2.0 Kurulum Ve Örnek Uygulamalar

22 Eylül 2020

ESPRESSO LITE V2.0 IOT uygulamalarınızı ARDUINO platformu ile kolaylıkla yapabileceğiniz bir modüldür. Modül üzerinde gömülü olarak TCP/IP ağ yığınları, 10 bit ADC ve HSPI/UART/PWM/I2C/I2S arabirimleri içeren ESP8266 MCU Wi-Fi ESP-WROOM-02, düşük güç tüketimine sahip bir 32-bit MCU WiFi modüldür. .

L298N Çift Motor Sürücü Kartı ile DC Motor Kontrolü

15 Eylül 2020

Bu yazımızda robotik projelerde sıkça kullanılan L298N çift motor sürücü kartı kullanımını ve dc motor kontrolünü işleyeceğiz. L298N Çift motor sürücü kartı ile 2A'ya kadar olan dc motorları kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Arduino ile bilirkte  step motor kontrolü de gerçekleştirebilirsiniz. 

L298N Çift Motor Sürücü Kartı, çizgi izleyen robot, labirent robotu, süpürge robot yapımı, mini sumo robot yapımı gibi bir çok arduino robot projesinde kullanılabilir. Üzerinde barındırdığı L298 entegresinin daha rahat kullanabilmek için geliştirilmiştir. Böylelikle komponent karmaşıklığı ortadan giderilmiştir.

Arduino ile Otomatik Dezenfektan Projesi

08 Ekim 2021

Bu yazımızda arduino ile otomatik dezenfektan setimiz ile otomatik dezenfektan projesi yapacağız. Otomatik dezenfektan projemizde ir hareket sensöründen el algılanarak su pompası çalıştırılıp ele dezenfektan dökülmesi sağlanır. Öncelikle setimizde bulunan malzemeleri sıralayalım. Setimizi Buradan satınalabilirsiniz.

Arduino Maker Uno ile Star Wars Müziği Yapımı

30 Eylül 2020

Bu makalemizde Arduino Maker Uno Kartı ile Star Wars Serisinin Dart Vader temalı melodisini yapacağız. Maker Uno Kartı, arduino uno kartının geliştirilmiş ve güçlendirilmiş sürümüdür. Mikro usb port ile programlanmakta olup, kodlama yapısı arduino kartlarıyla bire bir aynıdır. Üzerinde dahili olarak kullanıcı butonu, ledler, buzzer ve ses açma kapama switchi bulunmaktadır. Bu uygulamamızda üzerinde bulunan buzzerı kullanarak Star Wars Dart Vader müziğini yapacağız.

Arduino Baraj Taşkın Sistemi

08 Ekim 2021

Bu yazımızda arduino ile baraj taşkın sistemi setimiz ile baraj taşkın sistemi projesi yapacağız. Baraj taşkın sistemimiz bulunan su sensörümüzün baraj taşmadan önce suyun seviyesini algılayarak baraj kapağını açıp fazla suyu tahliye eder.  Öncelikle setimizde bulunan malzemeleri sıralayalım. Setimizi Buradan satın alabilirsiniz.

Arduino ile Kara Şimşek Uygulaması Yapımı

10 Eylül 2020

Bu yazımızda arduino ile kara şimşek uygulaması yapımını anlatacağız. Kara şimşek uygulamamızda ledlerimiz sırayla yanıp sönerek efsane Kara Şimşek arabasının ışık geçişi gerçekleşecek. Projemizde ledlerimizi Büyük boy breadboard üzerine dizeceğiz. Ayrıca her led için 220oHm'luk direnç kullanacağız. Görüntü açısından güzel görünmesi içn ledleri eşit uzaklıkta dizmenizi tavsiye ederiz.

Boy Ölçer Projesi

08 Ekim 2021

Bu yazımızda arduino ile boy ölçer setimiz ile boy ölçer projesini yapacağız. Boy ölçer projemizde ultrasonik sensörü zemine bakaçak şekilde ölçüm yapacağımız alanda yerden 2 metre yükseğe sabitlemeliyiz.Boyumuzu ölçmek için sensörün altına geçerek butona tıkladığımızda ekranda boyumuzu görmüş olacağız. Öncelikle setimizde bulunan malzemeleri sıralayalım. Setimizi Buradan satınalabilirsiniz.

Arduino ile Park Sensörü Yapımı

11 Eylül 2020

Bu yazımızda arduino öğrenirken vazgeçilmez uygulamalardan biri olan Park Sensörü yapımını anlatacağız. Bu eğlenceli ve bir okadarda bütçe dostu arduino projesi yeni başlayanlar için güzel bir başlangıç projesi olabilir. Arduino ile park sensörü yapımıyla HC-SR04 Ultrasonik Sensörünün kullanımını öğrenmiş olacaksınız.  Proje içinde kullandığımız malzemeler ise Arduino Uno, HC-SR04 Ultrasonik Mesafe Sensörü, Buzzer, ve 5mm Led'dir. Eksik olduğunu düşündüğünüz malzemeleri ürün ismine tıklayarak sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz Arduino Megalos Başlangıç Seti içerisindeki malzemelerle bu eğlenceli ve öğretici projeyi gerçekleştirebilirsiniz.

1 2 3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.