Yüksek Teknoloji

Robotus Mühendislik olarak kurulduğumuzdan bu yana üretimden yana olduk, geliştik ve ürünlerimizi geliştirdik.

Kurum kültürü olarak projelerimizi bir üst seviyeye çıkartırken ülkemizde de robotik ile ilk tanışmada yer alan hobi robotik sektöründe yenilikler ile yurtiçi binlerce proje arkasındaki destekçilerden olduk.

Ülkemizde yer alan onlarca al-sat firması yerine üretim odaklı çalışmamızla tüm ürünlerimizde garanti sağlayarak bir çok farklı ürünün üretim ve argesini yapmaktayız. Bazı örnekler:

DC Motor Sürücüler

Üretimlerimiz arasında 60V 100Amper'e (devamlı) kadar DC Motor kontrolü yapabileceğiniz ürünlerimiz mevcuttur. Akım koruma, sıcaklık korume gibi korumalı özellikler ile sağlıklı bir şekilde dc motor kontrolü projeleri yapılabilmektedir. 

Örneğin Zerolag kartımız ile 14V-32V arası 40Amper DC Motorları kontrol edebilirsiniz:

CNC atölyemizin de desteği ile yüksek güç ve hızlarda çalışabilen DC Motorlar üretiyoruz. Bu motorların mekanik ve elektronik argelerini üstlenip verimini arttırmak için çalışmaktayız.

DC Dişli kutulu motor üretimi
Örnek Symtec DC motorumuzu inceleyebilirsiniz. Devamlı 12V'da çalışmaya uygun olup kısa süreli çalışmalar için 30V'a kadar gerilim verilebilmektedir.

Bir başka örnek ise Masaüstü CNC Router olarak belirtebiliriz. Projeye başlarken benzer masaüstü projelerine göre hem sağlam hem de kullanıcılar tarafından da geliştirilebilecek bir CNC router tasarımı yaptık.

Bir çok kullanıcı tarafından da sevilerek kullanılan Atom CNC ile elektronik PCB kazıma, kutu kesim, hafif alaşım metallerin işlenmesi gibi bir çok farklı çalışma yapabilirsiniz.

Mini CNC Router tasarım ve üretim
Bu ürünümüzü de incelemek isterseniz lütfen ATOM CNC linkine tıklayınız. Makinamız siparişe özel üretilmekte olup iki ile üç hafta arası üretim süresi mevcuttur.

Mekanik ürünlerin yanında elektronik üretimlerizden de bazı örnekler vermek isteriz. Infrared sensör üretiminde 1mm algılama mesafesinden 2000 mm (2 metre) algılama mesafesine kadar bir çok türde sensör üretimi yapmaktayız.

infrared-sensorler

Algılama sensörleri üretimindeki deneyim ve kabiliyetlerimiz ile bir çok endüstriyel projede de çözüm ortaklığı yapmaktayız. Bazı modellerimizi incelemek isterseniz: JS200XF, JS40F, Xline gibi modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Sensörlere ek olarak Arduino tabanlı geliştirme kartları üretmekteyiz. Bazı kartlar tamamiyle işlemci dahil Arduino entegre oalrak üretilmekte (XMotion serisi gibi) bazıları ise Arduino taşıyıcı kartlarıdır (Genesis, Wing, Rokart gibi)

Arduino temelli programlanabilir kontrol kartları

Bu kart örnekleri dışında onlarca özel kart üretimimiz de mevcuttur. Kullanım kolaylığı ve müşteri hedefleri doğrultusunda PIC, PSOC, ARM grubu işlemciler ile de çalışmaktayız.

elektronik-kart-ornekleri

Elektronik ve mekanik üretimlerimiz dışında ana kollarımızdan biri de robotik yarışmalarına uygun robotik kitleri tasarım ve üretimidir. Bu kitler temel ilkokul seviyeleri ile üniversite ya da hobi severler tarafında kullanılabilecek modellerdir.

baslangic-seviyesi-robot-kitleri

Bu robot kitleri bir çok eğitim kurumunda yıllardır kullanılmaktadır. Kitlerimizde üretici olmamız nedeniyle yıllar boyu ürünlere garanti ve teknik servis sağlamaktayız.

Tüm kitlerde kod paylaşımlarını açık olarak yapmakta, kılavuz ve videolarla da kullanıcıların geliştirmelerine destek olmaktayız.

ileri-seviye-robot-kitleri

Bu sayfada yer alanlar ise ürünlerimizin yalnızca bir grubu. Ürettiğimiz robot kitleri, devre kartları, sensörler ve mekanik bir çok ürünle yurtiçi ve yurtdışı müşterilerimizin robotik alanında yüzlerce başarısında aktif rol oynuyoruz.

tekerlek-modelleri

Paylaştığımız ürünler dışında silikon ve kauçuk tekerlekler de atölyemizde ürettiğimiz emek yoğun ürünlerimizdendir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.