Fline MEB İleri Seviye Çizgi İzleyen Robot Kiti - Demonte

Ürün Kodu : 20908
Barkod : 9099020001143 Marka : Jsumo
3.141,05 TL + KDV
Paylaş:
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat Koşulları
 • Tavsiye Et
 • Fline MEB İleri Seviye Çizgi İzleyen Robot Kiti (Demonte)


  Fline MEB İleri Seviye Çizgi İzleyen Robot Kiti PID programlıdır. Bu sayede robotun çizgiden sapma oranını hesaplayarak çizgi takibini kusursuz bir şekilde yapar. Ayrıca arduino yazılımı açık kaynak gönderilmekte olup kod geliştirmesi yapabilirsiniz.
  MEB 2023 İleri Seviye Çizgi İzleyen Robot Yarışmasına uygundur.
  fline-meb-ileri-seviye-cizgi-izleyen-robot-kiti.gif (1.86 MB)

  Yüksek Hızlı Metal Redüktörlü DC Motorlar

  İleri Seviye Çizgi İzleyen Robotlarda hız önemli olduğu kadar motor torku yani robotu itme gücü de bir o kadar önemlidir. Tork değeri düşük 5000rpm, 6000rpm gibi hız değerlerine sahip motorlar robotun parkurda ivmelenmesini zorlaştırır ve dönüşlerde yoldan çıkma durumları yaşanabilir. Profast serisi motorlarda ise dişli düşürme oranı hesaplamalarında hız ve tork değerleri dengeli olarak hesaplanmış olup yüksek ivmelenme ve hızı beraberinde robota aktarması sağlanmıştır. 16mm motor gövdesine sahip olup 12V ile besleme yapılmaktadır ve metal redüktörlüdür.

  Geniş Tutunma Yüzeyine Sahip Silikon Tekerlekler

  Fline MEB İleri Seviye Çizgi İzleyen robotta Profast motorların gücünü maksimum olarak parkura yansıtmak için Shore 20 Sertlik değerine sahip ATOM Silikon Tekerlek modeli kullanılmaktadır. 37mm sürtünme genişliğine sahip 34mm çaplı Atom Silikon Tekerlekler yüksek zemin tutuşu sağlar. Bu sayede dar açılı dönüşlerde bile çizgi izleyen robot kayma yapmaz ve çizgi takibini sorunsuz şekilde sürdürür.

  QTR 8 RC Kızılötesi Çizgi Sensör Kartı

  Fline Robotunda 8'li QRE1114 çizgi sensör dizilimine sahip Pololu QTR 8RC Kızılötesi Çizgi Sensör Kartı kullanılmaktadır. Siyah ve beyaz renk kontrast değerlerini hassas olarak ölçümleyen Pololu QTR Çizgi Sensör Kartı PID yazılım ile kusursuz çizgi takibine olanak sağlar.
  fline-aciklama-2.jpg (205 KB)

  Ardumoto Çift Motor Sürücü Shield

  Maksimum 15V verebileceğiniz ve kanal başı 2A sürekli olarak akım desteği sağlar. Arduino uno kartı pinlerine doğrudan takılır. Üzerinde pinler sayesinde sensör bağlantılarını kolaylıkla yapabilirsiniz.

  FLine Robot Gövdesi

  Gövde uzunluğu 260 mm, genişliği ise 135mm ölçülerindedir. MEB İleri Seviye Çizgi İzleyen Robot Yarışması ölçülerine uygun olarak tasarlanmıştır. Gövde üzerinde sensör, motor ve kontrolcü kart bağlantılarını yapabilmeniz için hazır montaj delikleri bulunmaktadır. Tasarım aşamasında sensör ve motorlar arası mesafe optimum seviyede olacak şekilde dizayn edilmiştir.

  Robovolt Batarya Modülü

  Fline Gücünü Robovolt 18650 1S Voltaj Yükseltici ve Şarj Modülü üzerinden almaktadır. 12V Çıkış veren modül ile tam performanslı olarak çizgi parkurunu tamamlamaktadır. 
  Modül 18650 tipi şarj edilebilir pil ile çalışmakta olup Type C kablo ile doğrudan şarj edilebilmektedir.

  PID Kontrollü Özel Yazılım

  Hız kontrolü yapabilen gelişmiş bir yazılıma sahip olan Fline MEB İleri Seviye Çizgi İzleyen Robot kitine yönelik ekibimizden ücretsiz teknik destek alabilirsiniz. Robot yazılımı, robotu alan müşterilerimize ücretsiz olarak mail yoluyla iletilmektedir.

  meb-fline-aciklama.jpg (145 KB)

  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.