XMotion | Storm Gelişmiş Çizgi İzleyen Robot

Ürün Kodu : 16345
Barkod : Marka : Jsumo
4.946,52 TL + KDV
Paylaş:
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat Koşulları
 • Tavsiye Et
 • Storm Gelişmiş Çizgi İzleyen Robot Kiti


  Çizgi İzleyen Robot Nedir? Ne İşe Yarar?

  Çizgi izleyen robot belirli kalınlığa sahip şerit halindeki bir yolu içerisindeki yazılım sayesinde otonom olarak takip eden robot türüdür. Çizgi izleyen robotlar arduino, raspberry pi, pic, stm tabanlı kartlar gibi bir çok mikrodenetleyicili kart ile programlanabilmektedir. Yaygın olaraksa arduino kartları ile tercih edilirler. Arduino ile çizgi izleyen robot yapımında arduino dışında çizgi izleyen sensör kartına, robotun hareketini sağlayacak olan dc motorlara ve tekerleklere, enerji için yüksek akım verebilen bir pile ve robotu üzerine inşa edebilmek için bir robot gövdesine ihtiyaç bulunmaktadır. Ardından robotun elektronik ve mekanik bağlantılarını tamamlayayıp çizgi izleyen robot kodunu yazabilirsiniz. Çizgi izleyen robot malzemeleri ayrı ayrı toplanıldığında yüksek maliyetlere ulaşmaktadır. Sizler için JSUMO markasının geliştirmiş olduğu STORM Gelişmiş Çizgi İzleyen Robot Kitini avantajlı fiyatıyla satın alabilirsiniz. Siparişiniz sonrası ekbimiz tarafından montajı gerçekleştirilen STORM çizgi izleyen robot kiti parkur testinin ardından kargolanmaktadır. STORM Çizgi İzleyen Robot Kitiyle Meb Çizgi izleyen robot yarışması başta olmak üzere ülke genelindeki tüm çizgi izleyen robot yarışmalarına katılım sağlayabilirsiniz. 

  KAZANMAK İSTEYENLERE ÖZEL GELİŞTİRİLMİŞ ÇİZGİ İZLEYEN ROBOT KİTİ  STORM Gelişmiş Çizgi İzleyen Robot Kitinin Diğer Çizgi İzleyen Robotlardan Farkları Nelerdir?

  STORM Çizgi İzleyen Robot Kiti PCB tabanlı bir gövdeye sahiptir. Diğer çizgi izleyen robot kitlerine nazaran kablo karmaşası bulunmamakta olup, programlama odaklı bir robot kitidir. Robotun PID kontrollü yazılımı bulunmaktadır. Bu sayede robotun çizgiden sapma oranını hesaplayarak çizgi takibini kusursuz bir şekilde yapar. Ayrıca arduino yazılımı açık kaynak gönderilmekte olup kod geliştirmesi yapabilirsiniz.
  PCB gövdenin ön kısmında çizgi takibini maksimum seviyeye çıkaran 15+1 yay tasarımlı çizgi sensörü dizilimine sahiptir. Bu tasarım sayesinde robot, dar açılı dönüşleri kolaylıkla ve hatasız bir şekilde geçmektedir.
  Storm Gelişmiş Çizgi İzleyen Robot Kiti, özel geliştirilmiş 6 Amper çıkışa sahip  programlanabilir XMotion Robot Kontrol Kartını kullanmaktadır. 
  Üzerinde çizgi izleyen robotlar için özel olarak üretilmiş PROFAST serisi Yüksek Hızlı DC Motorlar bulunmaktadır. Motor gücünü çizgi izleyen parkuruna maksimum seviyede iletmek içinse JS2622 Silikon Tekerlek serisi kullanılmaktadır. JS2622 Silikon Tekerlek modeli Dünya genelinde 100'lerce robot ekibi tarafından kabul görmüş popüler bir tekerlek modelidir.

  Üzerinde bulunan dahili step up devresi saysinde lipo pilden gelen voltajı yükselterek yüksek voltajda kullanım imkanı sağlar. LiPo piller şarj edilebilir yüksek akım verebilen özel bir pil türüdür. Uygun saklama koşullarında uzun yıllar kullanım sağlayabilirsiniz.


  xmotion-storm-advanced-cizgi-cizleyen-robot-2.png (489 KB)

   2022 MEB ROBOT YARIŞMASI KURALLARINA UYGUNDUR!

   

  storm-pid-controlled-fast-line-follower-04.jpg (75 KB)

  STORM Gelişmiş Çizgi İzleyen Robot Kitinin Avantajları Neler?

  • 15+1 sensörlü yay yapısı sayesinde çizgiden sapma oranı minimuma indirilerek hız kesintisi önlenmiştir. 
  • Arduino tabanlı programlanabilme yapısı sayesinde kolay programlanmaktadır.
  • Tümleşik PCB üzerine kurulu yapısı sayesinde elektronik karmaşıklık sıfırdır. 
  • Güncellenen yapısında pcb üzerine Ducked EDF Fan monte edilebilir. Böylece vakum teknolojisi sayesinde zemine tutunma maksimuma çıkarılmaktadır.
  • Arduino ile çizgi izleyen robot yapımı kategorisinde en üst seviye çizgi izleyen robot kitidir.  

  storm-pid-controlled-fast-line-follower-03.jpg (82 KB)

   
   

  15+1 Sensörlü PCB Tasarımı ile yarışmalarda derece hedefleyenlere özel üretilmiştir.

  Profesyonel ekibimiz tarafından programlanmış özel programı ile her zaman yanınızdayız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.