%8 indirimli

FROG Mini Sumo Robot Kiti (Demonte Montajsız)

Ürün Kodu : 15512
Barkod : Marka : Jsumo
1.106,02 TL + KDV
1.196,67 TL + KDV
Paylaş:
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat Koşulları
 • Tavsiye Et
 • FROG Mini Sumo Robot Kiti (Demonte Montajsız)


  Sumo robot yapımında dikkat edilmesi gereken bir çok farklı husus bulunmaktadır. Eğer sumo robot yarışmasına katılacaksanız, katılacağınız yarışmanın kurallarına göre robotunuzu tasarlamalısınız. Yarışmalarda en öncelikli kurallardan biri rakip robota ve dohyo sahasına zarar verecek bileşenler kullanılamamasıdır. Bu nedenle sumo robot gövdenizi tasarlarken bunu dikkate almanız gerekmektedir.

  Diğer genel kurallar ise robotun ölçüleri, start süreleri vs.dir. Bu kuralları katılacağınız sumo robot yarışmasının yarışma kuralları bölümünden öğrenebilirsiniz.

  Sumo Robot Ölçüleri:

  Sumo robotlarda ölçü ve ağırlıklara göre kategoriler bulunmaktadır. Bu kategoriler Mikro Sumo , Mini Sumo, Midi Sumo ve Mega Sumo kategorileri olarak ayrılmaktadır. Bu kategorilere ait maksimum ölçü ve ağırlıklar aşağıdaki gibi olmalıdır.

   

   

  Mikro Sumo Robot

  Mini Sumo Robot

  Midi Sumo Robot

  Mega Sumo Robot

  En:

  5 cm

  10 cm

  15 cm

  20 cm

  Boy:

  5 cm

  10 cm

  15 cm

  20 cm

  Yükseklik:

  5 cm

  -

  -

  -

  Ağırlık:

  100 gr.

  500 gr.

  1500 gr.

  3000 gr.


  FROG Mini Sumo Robotun ölçüleri 96mm x 100mm x 75mm'dir. Pilsiz montajlı ağırlığı 300 gr'dır. (Tüm robot yarışmalarına uygun ölçülerdir.)

  Mini sumo robot kategorisinden ilerlersek, mini sumo robotu yapımından önce çalışma prensibi ve arduino yazılımı hakkında araştırılma yapılmasını tavsiye etmekteyiz. Robotiğe yeni başlıyorsanız FROG Mini Sumo Robot kiti eğitiminiz açışından faydalı bir mini sumo robot setidir.

   

  FROG Mini Sumo Robot Kiti kendinizi geliştirebileceğiniz ve rakiplerinize karşı koyabileceğiniz bir robot kitidir. Profesyonel ekibimiz tarafından tasarlanan FROG Mini Sumo Robot Kitimiz bir çok eğitim kurumunda mini sumo eğitimlerinde kullanılmaktadır.

  Mini Sumo Robot Gövdesi Nasıl Olmalıdır?

  Mini sumo robotlarda denge ve robotun ağırlık merkezi çok önemlidir. Ağırlık merkezinin robotunuzun ön tarafında olması rakip robotu savuşturmanız açısından önemlidir. Ve robotunuzun ağırlığının gövde üzerinde eşit dağılmış olmasına dikkat etmelisiniz.

  FROG Mini Sumo Robotunda, gövde olarak pleksiglass dayanımı yüksek lazer kesim gövde kullanılmıştır. Gövde 4 adet ana parçadan oluşmakta olup montajı basittir. Ağırlık dengesi sağlanmıştır.

  MOTORLAR (İTME GÜCÜ):

  Bir diğer önemli husus ise mini sumo robotunuzun itme gücünü sağlayan motorlarıdır. Kullanılan motorların tork ve devir değerlerini robotunuzun toplam ağırlığı ve rakibinizin ortalama ağırlığını hesaba katarak seçmek faydalı olacaktır. Frog mini sumo robotumuzda, 6V 300rpm redüktörlü micro dc motor kullanılmaktadır. Durdurma torku 2.5kg/cm olup dakikada 300 devir dönmektedir.

  SENSÖRLER:

  Rakibi algılayacağınız sensörlerinizin gövdeye yerleştirme açısı ve sensörlerinizin tepki süresi mini sumo robot yarışmalarında kazananı belirleyen etmenlerden biridir. Frog mini sumo kitimizde 3 adet MZ80 Kızılötesi Cisim Sensörü kullanılmaktadır. Bu sensörlerden 2’si robotun sol ve sağ tarafında açılı bir şekilde bulunurken diğer sensör rakibi doğrudan görmesi için robotun ön kısmına yerleştirilmiştir. Zemin sensörü olarak dohyo alanının dış hattında bulunan beyaz çizgiyi algılamak için QTR-1A Kızılötesi Kontrast Sensörleri tercih edilmiştir.

  ANAKART:

  Mini sumo robot yapımında gövde, motor, sensör seçimlerinden sonra bu bileşenlerle uyumlu çalışabilecek bir ana kontrolör kartı seçmemiz gerekmektedir. Rokart Ver5 Temel Robotik Kartı, l293d motor sürücü entegresi, klemensli sensör-motor yuvaları ve üzerindeki diğer bileşenleri ile Frog mini sumo robotu için olan ihtiyacımızı karşılamaktadır. Kart hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

   

  Frog Robot Kiti Kimler İçin?

  FROG Mini Sumo Robot Kitini eğitim amaçlı tavsiye etmekteyiz. Robotikle tanışmak isteyenler için idealdir. Basit montajıyla ayrıntılı elektronik ya da mekanik bilgisi gerektirmemektedir. Ödev amaçlı projeler için de uygun bir robot kitidir.Yarışmalara yönelik profesyonel ekibimizce titizlikle dizayn edilmiş mini sumo robot kitleri için buraya tıklayabilirsiniz.

   

  Ekibimiz tüm robot kitlerimiz için ücretsiz teknik destek vermektedir.

   

  Arduino ile mini sumo robot yapımını aşağıdaki montaj videosundan izleyebilirsiniz.

   

  FROG Mini Sumo Robot Kiti Paket İçeriğinde Neler Var?

   

  NOT:Paket içerisinden pil çıkmamaktadır. 9V Duracell Alkaline Pil ile çalıştırmanızı tavsiye ederiz.

   
   
  Tüm mini sumo robot yarışmaları için uygun bir mini sumo kitidir. Başlatma modülü girişiyle Meb Robot Yarışmasına uygundur.

  ÖNEMLİ NOT: 
  Kit alımlarınızda robotun yazılım programı gönderilmişse geri iadelerde program ücreti iadenizden kesilecektir. Teslimat ücreti tarafınızdan karşılanacaktır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.