Robot101

Robotçunun Masası

26 Eylül 2020

Kendinizi maker olarak tanımlıyorsanız yada maker olmak istiyorsanız bir robotçunun çalışma ortamına dair ipuçları paylaştığımız bu makalemizi kesinlikle okumalısız. Dünya'da hızla yayılan maker hareketi ülkemizde de bir çok robotik yarışma, fuar, etkinlikler ve eğitimlerle desteklenmektedir. Bir çok maker projesi sağlıklı, ferah ve iyi düzenlenmiş bir çalışma ortamından çıkmaktadır. 

Yaratıcı ve faydalı projeler için iyi bir çalışma düzeni kurulmalıdır. Sadece projelerinize odaklanabileceğiniz bir ortam maker atölyelerinin olmazsa olmazıdır. Peki robotçunun odası nasıl olmalıdır? Makalemiz aydınlatmadan, alınabilecek güvenlik önlemlerine kadar en ince detayı dahi düşünülerek hazırlanmıştır. Keyifli okumalar dileriz :)

Arduino ile Hızlı Çizgi İzleyen Robot Yapımı

28 Kasım 2020

"Arduino ile hızlı çizgi izleyen robot yapımı" konulu yazımızda meb robot yarışması uyumlu olan bir hızlı çizgi izleyen robot toplayacağız. Oluşturacağımız bu robot kiti ile rakiplerinizle yarışabilir, ve yarışmalarda derece elde edebilirsiniz. Ülkemizde çeşitli bölgelerde robot yarışmaları düzenlenmektedir. Ve hızlı çizgi izleyen robot kategorisi en popüler robot yarışma kategorilerinden biridir. Hal böyle olunca katılımı yüksek ve yarışma anları çekişme dolu geçmektedir. Sizde bu yazımızı referans alarak robotunuzu toplayabilir ve bu çekişmeli anlara dahil olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.