Blog

JSumo Commander

24 Ocak 2022

RC Kumandalar

Kumandalar, uzaktan kontrol edilmesi gereken herhangi bir ünitenin kontrolünü sağlanması için tasarlanan bir cihazlardır. Rc kumandalar Rc hobi (rc araba, rc tekne, rc uçak vb.) sektörünün vazgeçilmez bir parçasıdır. 

Dişliler Çark Mekanizmaları ve Ölçüleri

11 Ocak 2022

Dişli makinaların veya robotların güç aktarımı için kıllanılan mekanik bir mekanizmadır. Dişliler temel olarak aktarılacak gücün hızını, torkunu veya yönünü değiştirmek için kullanılır. 

Woodie Ahşap Drone Seti

11 Ocak 2022

Woodie ahşap drone seti robotus firmasının tasarımını ve üretimini yaptığı drone kitidir. Woodie ahşap drone setini kurarken drone dünyasına giriş yapabileceğiniz eğitici ve çok eğlenceli bir kittir.

Teknofest 2022 Teknoloji Yarışmaları Rehberi

28 Ocak 2022

Her yıl düzenlenen ve ilgiyle takip edilen TEKNOFEST teknoloji yarışmaları binlerce gencin katılımıyla 39 farklı kategoride Samsun'da gerçekleşecek. Teknofest 2022 yarışmasına nasıl başvuru yapılır? Ve yarışma kategorileri neler? gibi bir çok sorunun cevabını yazımızın detayında bulabilirsiniz.

15.Uluslararası Meb Robot Yarışması 2023 Bursa

03 Aralık 2022

Bursa İlinde “Cumhuriyet ve Teknoloji” Teması ve “Ahican Cumhuriyet’in İzinde, Teknolojinin Peşinde Bursa’da” Sloganı ile 08-11 Mart 2023 Tarihlerinde düzenlenmesi kararlaştırıldı. 2007 yılından itibaren her yıl düzenlenen MEB Robot Yarışması, bu yıl 15’inci organizasyonunu Bursa Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde yapılacaktır. 

JSumo Commander İle Drone Bağlantısı

31 Ocak 2022

Dronlar, günümüzde en yaygın modeli 4 pervaneli quadcopter olarak bilinen insansız hava araçlarıdır. Dronlar kumanda ile ucurulabildikleri gibi otonomda uçabilmektedirler.

Akıllı Sera Projesi

11 Ekim 2021

Bu yazımızda arduino ile akıllı sera setimiz ile akıllı sera projesini yapacağız. Projemiz üzerinde bulunan Dht11 sensörü ile sıcaklık ve nemi, toprak nem sensörümüz ile toprağın nemini ve ldr ile de seranın ışığının değerilerini 2x16 lcd ekran üzerinden gözlemlenebilmektedir. Aynı zamanda projemizde bulunan butonlar ile sıcaklık, nem ve toprak nemi ayarları yapılabilmektedir. Setimizde bulunan malzemeleri sıralayalım. Setimizi Buradan satın alabilirsiniz.

Akıllı Saksı Projesi

11 Ekim 2021

Bu yazımızda arduino ile akıllı saksı setimiz ile akıllı saksı projesi yapacağız. Akıllı saksı projemizde arduino ile toprak nem sensöründen ile ölçtüğümüz neme geöre  su pompasını çalıştırarak toprağı suluyoruz. Öncelikle setimizde bulunan malzemeleri sıralayalım. Setimizi Buradan satınalabilirsiniz.

Boy Ölçer Projesi

08 Ekim 2021

Bu yazımızda arduino ile boy ölçer setimiz ile boy ölçer projesini yapacağız. Boy ölçer projemizde ultrasonik sensörü zemine bakaçak şekilde ölçüm yapacağımız alanda yerden 2 metre yükseğe sabitlemeliyiz.Boyumuzu ölçmek için sensörün altına geçerek butona tıkladığımızda ekranda boyumuzu görmüş olacağız. Öncelikle setimizde bulunan malzemeleri sıralayalım. Setimizi Buradan satınalabilirsiniz.

Arduino Baraj Taşkın Sistemi

08 Ekim 2021

Bu yazımızda arduino ile baraj taşkın sistemi setimiz ile baraj taşkın sistemi projesi yapacağız. Baraj taşkın sistemimiz bulunan su sensörümüzün baraj taşmadan önce suyun seviyesini algılayarak baraj kapağını açıp fazla suyu tahliye eder.  Öncelikle setimizde bulunan malzemeleri sıralayalım. Setimizi Buradan satın alabilirsiniz.

1 2 3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.